15 savaitė: gyvenimas Mozambikiečių šeimoje [1min skaitymo]

Visa savaitę prabuvau sostinėje ir gyvenau tikrų Mozambikiečių namuose sudarytoje iš vyro, žmonos ir kūdikio. Darbo dienomis kartu su namų šeimininku važiuodavom viešuoju transportu į jo darbą. Gana sunku nuo ryto rasti mikroautobusiuke vietos, tai todėl pirmiausiai važiuodavome į galinę stotelę, neišlipdavome, ir jau turėdavome geriausias vietas.

Ir po valandos kelionės prigrūstame japoniškame mikroautobusiuke pasiekdavome darbovietę. Tai gana paprastas biuras kuriame dirba 8 žmonės. Ir netgi turi prižiūrėtoja, kuris išverda ryžius, papjausto salotas, atidarinėja duris, išneša arbatos puodelius ir sutvarko aplinką.

Darbo diena prasideda 8 valanda ryto, ir visa savaitę kambariokas atvažiuodavo bent valanda pavėlavęs.

Atgal į namus jau perveždavo kolegos. Kaip tik ta savaitę kambariokas nusipirko mašiną, tai būdavo reikalų tvarkymo.

Ketvirtadienį planavausi važiuoti su vietinio baro savininku 1500km į kitą miestą, bet sugedo jo mašina prieš kelionę. O šeštadienį jau buvau susiruošęs važiuoti traukiniu tiesiai į Zimbabve, bet kaip tik užmiršau kompiuterį kambarioko mašinoje, kuri laikoma toliau nuo namų, saugioje vietoje. Nuo ryto kambariokas dar nebuvo grįžęs po šventimų, ir nebuvo kaip pasiimti kompiuterį. Taip ir neišvažiavau. O traukinys 2 kartus per savaitę.

Šeštadienį ir sekmadienį praleidau namuose su simpatiška namų šeimininko žmoną ir jų mažiuku vaikučiu. Mokiausi portugališkai, mokė vietinės šitos provincijos kalbos (Šangana), lipau į medį skinti mango, prižiūrėjau kūdikį, priimdavau svečius.

Snake was today in our bathroom. We had to call snake catcher | Gyvatė apsilankė pas mus šiandien. Reikėjo kviest gyvačių gaudytoją
Tradicional dish | Tradicinis patiekalas
Maputo at night
View in the every morning while waiting for minibus | Vaizdas kiekviena ryta einant laukiant maršrutinio autobusiuko

Kaimynke

Eilinė miegamojo rajono gatvė
Usual dinner | Eilinė vakarienė